Аналіз уроку англійської з фгос: зразок, методичні розробки. Аналіз уроку з фгос: зразок, поради та пояснення Приклад рекомендації про проведений урок англійської мови


Аналіз відкритого уроку,

проведеного вчителем англійської мови Більданова Н.М.

Тема уроку: «Шкільне життя»

Цілі уроку:

Освітня:

Розвиток в учнів усвідомленого володіння прийомами та методами розумової праці, вміння застосовувати знання практично.

Розвиваюча:

Розвиток здатності до аналізу, синтезу, класифікації та систематизації, до здогадки, здатності здійснювати продуктивні та репродуктивні мовні дії

Виховна:

1. Виховання інтересу до культури та традицій країн мови, що вивчається, позитивного та поважного ставлення до школи, вчителів та однокласників.

Завдання уроку:

  • Активізація лексичних одиниць теми у мові.
  • Створення умов вдосконалення монологічної і діалогічної промови, на формування критичного мислення в учнів.
  • Вироблення умінь самостійно застосовувати знання у комплексі, за умов.
  • Сприяти розвитку творчого потенціалу учнів у вигляді проектної діяльності.

Педагогічні технології: інформаційна, ігрова, розробка проблемного навчання.

Форми роботи: фронтальна, індивідуальна, групова.

Вчитель використовував на уроці ноутбук, мультимедійний проектор, магнітофон, аудіозаписи, схему: «Освіта у Великій Британії», картки із завданнями.

Зміст уроку відповідає програмі та цілям уроку. Воно сприяє формуванню умінь та навичок у всіх видах мовної діяльності: говоріння, читання, аудіювання та письма. Учні вперше дізналися нові слова, закріплювали нові слова у мові, формувалися вміння самостійно застосовувати знання у комплексі, за умов. Матеріал уроку сприяв розвитку творчих зусиль і здібностей учнів. Розвивалися здібності до аналізу, синтезу, класифікації та систематизації, до здогадки, здатності здійснювати продуктивні та репродуктивні мовні дії. Також можна було спостерігати міжпредметні зв'язки з технологією, географією та історією. Зміст уроку сприяло розвитку інтересу до іноземних мов.

Вчителем був доцільно обраний успішний тип уроку – урок комплексного застосування знань і методів действий. Вид уроку-змагання. Це 10 урок у розділі: «Давайте подивимося на проблеми підлітків. Шкільна освіта." Етапи уроку були ретельно продумані вчителем, логічний взаємопов'язані, завдання були побудовані від легшого до більш важкого, на всіх етапах уроку здійснювався зв'язок із попередніми уроками. Структура уроку відповідає цьому типу уроку. Урок було закінчено з підбиттям підсумків змагання, було визначено найкращу команду.

Були реалізовані принципи спрямованості навчання комплексне рішення завдань, науковість навчання, спостерігалися зв'язок із життям, їх ставленням до школи, до вчителів, до навчання у шкільництві, шкільної формі. Вчитель доступно та ілюстративно пояснив значення нової лексики, використовуючи комплексно слайди, схему переліку аудіозапис. Етапами уроку були передбачені принципи систематичності та послідовності формування знань, умінь та навичок. Учні були активні та самостійно вирішували завдання, бажаючи принести більше балів своїй команді. На уроці переважав пошуковий характер пізнавальної діяльності. Кожен учень отримував бали за правильні відповіді у вигляді кружечків.

На уроці було використано різні методи навчання: словесні, наочні, практичні, проблемно-пошукові, метод самостійної роботи, репродуктивний (пояснювально-ілюстративний), проектний метод. Вони забезпечували продуктивний характер пізнавальної діяльності, сприяли активізації вчення школярів. Завдання були побудовані таким чином, щоб діти могли самостійно вирішити поставлені завдання. І цим досягалася ефективність, використаних методів і прийомів навчання.

Спочатку уроку було проведено організаційний момент, психологічний настрій учнів. А потім учні разом із учителем поставили цілі та завдання уроку. Під час уроку чергувалися різні форми уроку: індивідуальна, групова, класна. Один вид діяльності змінювався іншим видом. Спочатку вчитель пояснював, як виконати завдання, потім учні самостійно виконували, якщо не розуміли, що вчитель індивідуально підходив і пояснював їм ще раз завдання. Після виконання завдання на певний час вчитель перевіряв виконане завдання та команда отримувала бали. Наприкінці уроку ці бали підсумовувалися та визначили переможця.

Вчитель уміло організує роботу учнів, розподіляє час, здійснює логічно перехід від одного етапу до іншого, керує навчальною роботою учнів. Дисципліну не порушують. Вчитель володіє класом, знає можливості учнів та правильно визначив обсяг навчального матеріалу. Вчитель емоційно веде урок, спокійна, тактовна, характер спілкування демократичний. Урок ведеться іноземною мовою. Учні розуміють вчителі добре. Вчитель не підвищує голосу.

Учні організовані, активні. Не всі учні добре засвоюють предмет. Рівень засвоєння основних знань та вмінь різний. Учні вміють творчо застосовувати знання, вміння та навички.

План уроку виконано у повному обсязі. Цілі та завдання уроку досягнуто. Засвоєння лише на рівні сприйняття, розуміння, запам'ятовування хороше. Учні навчилися застосовувати засвоєні знання у аналогічній і подібної ситуації, соціальній та нової ситуації, тобто. творче. Урок ефективний, розробка уроку можна використовувати іншими вчителями.


Аналіз уроку англійської мови на тему

"Здоровий спосіб життя"

9 клас

Аналіз цілей та завдань уроку:

Цілі уроку:

Дидактичні - продовжувати активізацію лексики на тему «Здоровий спосіб життя»

у серії мовних та мовних вправ;

Формувати навички читання (з повним розумінням прочитаного та пошукового) та аудіювання;

Удосконалювати та контролювати навички практичного володіння мовою у заданій ситуації спілкування;

Активізувати використання граматичного матеріалу (наказовий нахил-

ня, додаткові пропозиції умови)

Розвиваючі -розвиток розумових та оціночних навичок у ситуації здорового способу життя

Вживання лексичних одиниць з урахуванням поєднання слів

відповідно до комунікативних намірів.

Виховні -виховання дбайливого ставлення до свого здоров'я, пропаганда

здорового способу життя.

Зміст уроку відповідає поставленим цілям та завданням. Цілей уроку досягнуто.

Аналіз структури уроку:

Організаційний момент

Мовна зарядка

I II.

Розвиток навичок говоріння (діалогічна мова)

IV.

Автоматизація лексичних одиниць

Удосконалення та контроль аудіювання

Контроль навичок мовлення

VII.

Підбиття підсумків уроку. Пояснення домашнього завдання.

Тривалість етапів уроку виправдана, перехід від одного етапу до іншого здійснюється відповідно до логіки.

Структура уроку відповідає методичним рекомендаціям.

Аналіз змісту уроку:

У ході уроку формувалися навички аудіювання з опорою на текст, говоріння (монологічна та діалогічна мова) з використанням заданих мовних ситуацій, удосконалювалися та контролювались лексичні та граматичні навички, навички читання.

Тренований мовний матеріал (лексичний) та граматичний відповідав ступеню навчання та інтересам учнів.

Введений мовний матеріал (лексичний) відповідав віку учнів, їх інтересам, ступеню навчання.

Для активізації мовного матеріалу у мові учнів, вчитель використовував різні форми роботи: фронтальну, групову і парну, створював мовленнєві ситуації, стимулюючі спілкування й підвищують інтерес учнів до заданої теме.

Вчитель враховував виховні можливості навчального матеріалу.

У ході уроку вчитель спирався на такі принципи:

Свідомості та активності;

Доступність;

Урахування індивідуальних особливостей учнів та ін.

Аналіз підсумків уроку:

У цілому нині, підсумовуючи, можна назвати, що урок виявився дуже ефективним, з погляду виконання мети і завдань уроку, і відповідності освітньому рівню учнів. Аналіз контрольованих видів діяльності та виконаних робіт учнями свідчить про засвоєння навчального матеріалу. Урок відповідає своїй структурі та змісту. У процесі навчальної діяльності здійснювалася широка взаємодія між учителем та учнями, що веде до плідного та результативного навчання.

Щодо учнів, то вони були захоплені уроком, стежили за кожним рухом викладача, активно працювали. Урок був побудований на співпраці вчителя та учнів, у результаті пройшов успішно та цікаво.

Заступник директора

2015 школи з УВР_____________/Львова Р.Г.

  1. Мета та поставлені завдання викладені незрозуміло і не відповідають вимогам самої програми.
  2. Мета та завдання викладені у чіткій формі, конкретизовані та відповідають умовам програми.
  3. Усі поставлені завдання та цілі аналізу уроку з ФГОС (англійська мова) проходять у діагностичному руслі на основі суб'єктивних знань учнів.

Класифікації основних моментів, які необхідно враховувати під час аналізу уроку англійської з ФГОС

  1. Вміст матеріалу для аналізу уроку англійської мови недостатньо підходить до встановленої мети та дидактичних принципів.
  2. Вміст точний і підходить поставленим цілям та дидактичним моментам.
  3. Цілі та дидактичні завдання аналізу уроку іноземної мови повністю підходять усім необхідним вимогам та плавно доповнюються виховними заходами та елементами розвитку.

Логічний підхід в аналізі уроку з англійської мови

  1. Частини роботи на уроці є непоганими, але не мають логічно завершених моментів.
  2. Етап роботи виділено правильно, логічно правильно вибудувана подача матеріалу, але деякі етапи затягнуті у часі.
  3. Усі етапи виконані чітко, мають логічне початок та завершення. Перехід від одного матеріалу до іншого вибудований на основі чітких логічних ланцюжків - найкращий варіант для якісної подачі навчального матеріалу.

Особливості коригування учнівської роботи для аналізу сучасного уроку англійської мови

  1. Методи не підходять для завдань уроку. Неправильно продумано структуру уроку. Індивідуального підходу до учнів немає.
  2. Застосовуються продуктивні методи, складові уроків чітко продумані та логічно вірні.
  3. Методика підходить необхідним завданням, пробуджуючи учнів до пізнавальної активності. Враховуються особливості знань кожного учня. Вся схема аналізу уроку з англійської відповідає всім вимогам.

Які форми у вивченні англійської мови використовуються

  1. Основним вважається передній навчальний процес. Така форма УД не відповідають поставленим завданням та не стимулює діяльність учнів.
  2. Форма обрана за вимогами та відповідає поставленим завданням. Може бути групова та індивідуальна.
  3. Учні самостійно обирають форму організації. Вітається ділова та творча активність, а також висновки та пропозиції щодо уроку англійської мови

Оцінна діяльність уроку

  1. Вчитель оцінює навчальний процес самостійно без зворотний зв'язок. Критерії самої оцінки не озвучуються.
  2. Оцінювання відбувається із зворотним зв'язком, але коли проходить аналіз уроку англ. яз., учні не беруть участь у процесі.
  3. Для оцінювання підключаються учні, відбувається самоконтроль та самооцінювання.

Результативність уроку англійської мови

  1. Слабко помітне формування знань учнів та мета не виконана.
  2. Прекрасно засвоєний матеріал, стимулювання пізнавальної активності кожного учня, вміння об'єктивно оцінювати те, що відбувається.

Для чого потрібний аналіз уроків англійської мови

Головною метою уроків англійської є сформувати в учнів комунікативну компетентність у межах конкретної іноземної мови, тобто освоїти міжособистісне та міжкультурне спілкування англійською мовою. Як показує аналіз відвіданого уроку з англійської мови, учні повинні вміти за ФГОС:

  • розповісти про себе англійською мовою в усній та письмовій формах, написати резюме, анкету або лист;
  • уявити свою сім'ю, школу, країну і т.д. у міжкультурному спілкуванні;
  • розвивати розмовну мову;
  • вміти брати участь у діалозі, монолозі, аудіювання.

За проходження – диплом державного зразка про професійну перепідготовку. Навчальні матеріали представлені у форматі наочних конспектів з відеолекціями експертів, що супроводжуються необхідними шаблонами та прикладами.

Для ефективності проведення кожного уроку вчитель повинен робити методичний аналіз уроку англійської мови. Тільки після такої роботи можна чекати позитивних результатів щодо якості навчання іноземної мови.

Чимало завучів запитують: як проаналізувати урок англійської мови правильно і нічого не прогаяти? Як зробити аналіз уроку з англійської мови відповідно до всіх норм ФГОС?

Для цього існує докладна пам'ятка:

Така схема аналізу уроку англійської мови дозволить завуч більш грамотно оцінити успіхи педагога, а вчителю краще розуміти, на що спиратися у своїй роботі, і як проводити роботу над помилками на уроці англійської мови.

У цьому матеріалі представлений розгорнутий аналіз уроку англійської мови у 2 класі з УМК авторів Бужинського, Павлової, Старикової.

Урок було проведено Захаровою Тетяною Михайлівною.

Також мною було додано конспект цього уроку.

Завантажити:


Попередній перегляд:

№ п/п

Узагальнюючий урок

Завдання цього уроку

Правильність їх визначення

4) розвиток навичок монологічного мовлення на тему: «Росія»;

5) виховання патріотичного ставлення до своєї країни;

6) виховання толерантного ставлення до інших національностей та націй;

7) вміння працювати у парах.

Чіткість та способи їх доведення до свідомості учнів на різних етапах

Завдання доведено до свідомості учнів різних етапах. Постановка перед хлопцями нових завдань кожному етапі уроку дозволять підтримувати увагу учнів і під час кожного завдання. Враховуючи вікові та індивідуальні особливості учнів, вчитель за потреби переходить на російську мову.

Відбір матеріалу відповідно до сучасних вимог

Матеріал відібрано відповідно до сучасних вимог.

Мовний матеріал уроку змістовний та пізнавальний, відповідає рівню розвитку знань, умінь та навичок учнів 2 класу, їх віковим особливостям та інтересам.

Зміст матеріалу уроку було личностно-ориентировано даний клас: діти мотивовані вивчення англійської, мають здатність до мовлення, вчитель протягом уроку розвиває ці здібності. Кожна частина навчального матеріалу була заснована на вмінні застосувати отримані на попередніх уроках знання з метою їхнього міцного закріплення.

Відбір та послідовність виконання вправ для формування навичок, розвитку умінь у галузі усного та писемного мовлення

Підбір вправ і послідовність їх виконання на уроці сприяють формуванню навичок, розвитку умінь у сфері усного та писемного мовлення.Виконання вправ відповідає поставленої мети уроку, що методично виправдано.

Методична структура уроку

Етапи уроку, їх загальна характеристика

Структура уроку орієнтує учнів досягнення навчальних, розвиваючих і виховних завдань.

1. Організаційний момент

2. Мовленнєва зарядка. Повторення алфавіту та лексики на тему: «Кольори»

3. Фонетична розминка.

4. Робота з карткою. Аудіювання.

6. Гра «Снігова куля». Розвиток навичок монологічного мовлення.

7. Фізкультхвилинка.

8. Повторення граматичного матеріалу.

9. Заключний етап

Так наприклад, в ході оргмоменту і мовної зарядки, що випливає з нього, вчитель встановлює контакт з класом (групою). Для цього один із учнів виступає в ролі вчителя. Вчитель у ході мовної розминки використовує матеріали з навчальної теми уроку і орієнтує мовну розминку досягнення цілей і завдань уроку.

У навчанні аудіювання вчитель досягає поставленого завдання. Використовується магнітофон. Учні зрозуміли текст, розставили речення у правильному порядку.

Було проведено фізкультхвилинку, яку проводив один із учнів.

При повторенні та закріпленні граматичного матеріалу використовуються різноманітні прийоми завдання, а також наочний матеріал. Контроль розуміння здійснюється з допомогою раціональних методичних прийомів.

Визначення загальної логіки уроку (його цілеспрямованість, цілісність, динамічність, зв'язність)

Структура уроку повністю відповідає логіці проведення заявленого типу уроку, оскільки основним організаційним завданням було створення умов узагальнення раніше вивченого матеріалу.

Усі етапи уроку були взаємопов'язані, кожен етап логічно випливав із попереднього.

У цілому нині, урок досить динамічний, включає різні види мовної діяльності, що дозволяє дітям втомитися. Хотілося б відзначити проведення фізкультхвилинки, що важливо: враховано здоровозберігаючий компонент навчання.

Відповідність методичної структури уроку його завданням та умовам навчання

Методична структура уроку відповідає його завданням та умовам навчання: акцент було зроблено на досягненні основної мети уроку

Способи організації, стимулювання, управління та розвитку навчальної діяльності учнів

Організаційні роботи, їх адекватність поставленим завданням, співвідношення на різних етапах уроку

Робота в парі є дуже ефективною формою роботи, на її користь говорять безліч факторів: розвиток здатності до спілкування, зміцнення міжособистісних відносин, сприяння зростанню мотивації до вчення

Роль, місце самостійної та творчої роботи учнів на уроці, підготовка до самостійного виконання домашнього завдання

Велику роль вчитель приділяє самостійній роботі. Так, на різних етапах уроку учні грають ролі вчителя англійської, диктора, вчителя фізкультури, словом активно працюють на уроці.

Учні самостійно складали транскрипцію запропонованих країн, а також робили незаплановані (творчі) висловлювання.

Методична цілеспрямованість та ефективність оснащеності уроку

Усні завдання чергувалися з роботою підручником, картками - з роботою біля дошки, використовувалися заздалегідь підготовлені наочні засоби навчання, які сприяли розвитку мовлення учнів. Важливо, що гРаматика, як аспект мови, досить складно сприймається на початковому етапі навчання іноземної мови, але завдяки використанню наочного матеріалу діти досить добре справляються із завданням.

Організація контролю та самоконтролю, об'єктивність в оцінці рівня сформованості комунікативної компетенції

Контроль під час уроку організований через оцінку вчителя.Вчитель уважно стежив за відповідями учнів, фіксував та, мотивуючи, виправляв помилки.У ході уроку вчитель виявляв увагу до учнів, робота проходила у психологічно спокійній та позитивній атмосфері.

Індивідуалізація навчального процесу, облік властивостей особистості учнів, рівня їхньої навченості

Вчитель одночасно враховує особисті інтереси у виборі завдань, різний рівень підготовки. З огляду на вікові та індивідуальні особливості учнів, вчитель при необхідності переходить на російську мову.

Реалізація різнорівневого навчання

Вчитель користується диференційованими формами заохочення та осуду залежно від особистісних характеристик учнів.Диференційований підхід під час уроці було реалізовано й у різних режимах роботи: вчитель - клас, (фронтальний режим роботи), учень - учень (парний режим роботи), учень – клас.

Прийоми організації сприйняття, осмислення навчального матеріалу, розвитку пам'яті, мислення, уяви учнів

Завдяки підбору вправ та поєднанню різних видів та форм діяльності поставлені завдання були досягнуті на уроці. Все це сприяло розвитку розумових операцій, пам'яті та водночас відпочинку хлопців.

Вчитель як мовленнєвий партнер учнів (уміння спілкуватися, викликати комунікативну мотивацію у співрозмовника, педагогічний такт, спостережливість, оперативність реакції вчителя)

Вчитель має всі вищезгадані якості.

У ході уроку вчитель виявляв увагу до учнів, робота проходила у психологічно спокійній та позитивній атмосфері. Вчитель використовував доступний для учнів мовний матеріал найбільш оптимальним способом досягнення поставлених цілей уроку.

Психологічний клімат підтримувався рівним і спокійним голосом вчителя, за допомогою питання-відповідей вправ вчитель підтримував атмосферу спілкування. Поведінка вчителя можна кваліфікувати як демократичну, оскільки діти вільно спілкуються та висловлюють власну думку.

Висновки за результатами уроку

Досягнення поставлених завдань

Завдяки підбору вправ і поєднання різних видів і форм діяльності цілі були досягнуті на уроці.

Оцінка конструктивної (вміння планувати та відбирати матеріал), організаторської (реалізація плану уроку), комунікативної (встановлення контакту з учнями), гностичної функції уроку

Урок справив сприятливе враження, він був ретельно та професійно спланований, у вчителя налагоджено педагогічний контакт із класом.

Пропозиція для усунення недоліків у плануванні, методиці проведення уроку

Як побажання хотілося б відзначити використання більш сучасних технологій на уроці, таких як ІКТ: комп'ютер, презентація, інтерактивна дошка.

Попередній перегляд:

Вчитель: Пласкіна Марія Володимирівна

Урок англійської мови Захарової Тетяни Михайлівни у 2 класі.

1. Місце уроку у системі уроків на тему – узагальнюючий урок.

2. Цілі та завдання даного уроку.

Цілі: 1) навчити розповідати про свою країну;

2) створити умови для прояву творчої активності

Завдання навчальні: 1) закріплення та повторення лексичного матеріалу на тему «Кольори»;

2) закріплення граматичного матеріалу на тему «Дієслово to be в ствердних та запитальних реченнях»;

Завдання розвиваючі: 1) розвиток навичок аудіювання;

2) розвиток навичок монологічного мовлення на тему: «Росія»

Завдання виховні: 1) виховання патріотичного ставлення до своєї країни;

2) виховання толерантного ставлення до інших національностей та націй;

3) вміння працювати у парах.

3. Очікувані результати: особистісні, метапредметні, предметні.

Особистісні результати: - формування поважного ставлення до інших націй та національностей;

Метапредметні: -формування навичок роботи самостійно, у парах;

Предметні: - розвитокнавичок аудіювання;

Розвиток навичок монологічного мовлення на тему: «Росія»

- Розвинути е граматичних навичок на тему «Дієслово to be у ствердних та запитальних реченнях»;

Розвиток вимовних навичок на основі вивчених та нових слів на тему.

4. Засоби навчання (основні: УМК, допоміжні: роздатковий матеріал, ТЗВ і т.д.).

УМК – підручник для 2 класу та робочий зошит для 2-4 кл. (Автори - Бужинський, Павлова, Старикова), роздатковий матеріал у вигляді карток (за граматикою та фонетичні значки), наочний матеріал у вигляді карти світу та дошки, ТСО (аудіозапис та магнітофон).

5.Хід уроку:

Етап уроку та його завдання

Дії вчителя

(мовні/немовні)

Дії учня

(мовні/немовні)

Короткі коментарі

1. Організаційний момент

Вітання.

Вчитель просить спитати, як у неї справи?

How are you?

Учні відповідають питанням.

Учень запитує.

Один учень виступає у ролі вчителя і ставить запитання.

Вчитель направляє та мотивує дітей на спілкування.

2. Мовленнєва зарядка.

Повторення алфавіту та лексики на тему: «Кольори»

Вчитель запитує: "Is alphabet OK?". Просить розмістити літери в алфавітному порядку та вписати пропущену літеру (J).

У цей час вчитель пропонує решті учнів повторити слова на тему: «Кольори», показує кольори.

Вчитель називає колір

Вчитель просить вимовити назву країн за літерами алфавіту.

Один із учнів працює біля дошки. Йому потрібно розмістити літери в алфавітному порядку та вписати пропущену літери (J).

Інші учні називають кольори.

Учні працюють із підручником, знаходять та читають слова з певним кольором.

Після того як учень закінчив роботу, завдання перевіряється. Учні вимовляють літери за абеткою.

Учні виконують завдання.

Дане завдання демонструє 2 форми роботи: індивідуальну та фронтальну.

3. Фонетична розминка.

Просить звернути увагу на дошку, де розташовані транскрипційні значки.

Роздає картки, де зображено транскрипційні значки.

Оцінює роботу в парах, що вийшло, що не вийшло.

Читають голосні звуки, потім згодні.

Складають транскрипцію запропонованої країни (France, Russia, America…)

Фронтальна робота

Робота у парах.

На цьому етапі вчитель оцінює роботу кожної пари, що дуже важливо.

4. Робота з карткою.

Аудіювання.

Вчитель пояснює завдання, яке полягає у тому, щоб прослухати текст та розставити пропозиції на дошці по порядку.

Учні знаходять на карті запропоновані країни (France, Russia, UK, USA, Italy, Germany).

Учні слухають запис, виконуючи завдання біля дошки.

На даному етапі можна відзначити лінгвокраїнознавчий матеріал.

5. Розвиток навичок вимови та читання

Один із учнів виступає в ролі диктора, читає текст із підручника. Інші за ним повторюють.

Розвиток вимовних навичок. Вчитель виступає у ролі помічника, спрямовує діяльність учнів на самостійну роботу.

6. Гра «Снігова куля»

Вчитель виголошує пропозицію про Росію.

Учні повинні повторити пропозицію вчителя, назвати своє (виконується ланцюжком).

Тут важливий елемент гри. Переключається цим діяльність учнів.

7. Розвиток навичок монологічного мовлення.

Учні розповідають про Росію.

На початковому ступені вчитель намагається сформувати навички монологічного мовлення на тему.

8. Фізкультхвилинка.

Один із учнів виступає в ролі вчителя фізкультури та проводить розминку.

Має здоров'язберігаючий елемент навчання, що дуже важливо на початковому ступені.

9. Повторення граматичного матеріалу.

Чому одне й те саме слово на моїх картках написано з великої та маленької літери?

Вчитель розставляє картки на дошці.

Ставить наприкінці пропозиції знак питання.

Що відбувається, коли ставиться питання?

Одне слово стоїть на початку речення, інше – наприкінці.

Читають займенники на картках та підбирають до них форми гол. be.

Змінюється інтонація, порядок слів.

Учні будують запитання?

Важливу роль тут, на мою думку, грає наочний матеріал. Граматика як аспект мови досить складно сприймається на початковому етапі навчання іноземної мови, але завдяки використанню наочного матеріалу діти досить добре справляються із завданням.

10. Заключний етап.

Вчитель дякує всім за роботу, виставляє оцінки у щоденники.

Вчитель оцінює роботу кожного учня, що дуже важливо з огляду на вікові особливості дітей.

№ п/п

Аналіз уроку англійської мови Захарової Тетяни Михайлівни у 2 класі (УМК Бужинського, Павлової, Старикової)

Місце уроку у системі уроків на тему

Узагальнюючий урок

Завдання цього уроку

Правильність їх визначення

Завдання уроку визначено правильно. Вони відповідають його місцю у навчальній темі, вимогам програми навчання іноземної мови та навчального плану для даного класу.

Правомірність їх планування у циклі уроків з цієї теми

Завдання правомірно визначено у циклі уроків. Враховуючи, що це узагальнюючий урок на тему, завдання наступні:

1) закріплення та повторення лексичного матеріалу на тему «Кольори»;

2) закріплення граматичного матеріалу на тему «Дієслово to be в ствердних та запитальних реченнях»;

3) розвиток навичок аудіювання;

4) розвиток навичок монологічного мовлення

8 клас; тема – “English – a Language of the World”, 1.10.2005

Аналіз методичної структури та змісту уроку


  1. Цілі, завдання та тип уроку.

А) Практична мета: розвиток вміння аудіювання в рамках теми “English – Language of the World” (unit 2).

Розвиваюча мета: розвиток мовної гіпотези, пам'яті, логіки, вміння спілкуватися.

Виховна мета: виховання емоційної сфери учнів, виховання відповідальності та почуття колективізму.

Завдання уроку: активізація лексичних та вимовних навичок.

б) Цей урок відноситься до комбінованого типу.


  1. Характеристика мовного та мовного матеріалу.

А) Мовний матеріал уроку склали такі мовні одиниці та структури:

лексичні одиниці foundation, isolation, idiom, матір'ю, натискання, interpreta, до interpreta, до практики, відношення, up-to-date, old-fashioned, average, rude, to realize, to disappoint, vocabulary, dictionary
структури та вирази What do you feel about? get/have an idea of ​​smth. to find smth. hard to do/get smth. я можу з'ясувати те, що ви маєте ідентифікацію. I have (she/he has) не є проблемою, щоб розпізнати слова, щоб зробити, щоб зробити більше, ніж difficult, ask for information to cope with smth. to make sure

б) мовна спрямованість відібраного мовного матеріалу;

Використання лексичних одиниць, структур та виразів для розвитку вміння аудіювання, а також у висловлюваннях діалогічного та монологічного характеру в рамках теми, що вивчається.

в) відповідність вимогам автентичності;

На уроці використовувалися автентичні прислів'я, які відповідали тематиці навчального спілкування.

г) мовні труднощі під час запровадження і автоматизації нового матеріалу;

На цьому уроці новий мовний матеріал не запроваджувався, проте деякі лексичні одиниці представили певні труднощі вимовного характеру; для зняття труднощів були використані фонетичні та лексичні вправи.

д) соціокультурна спрямованість методичного забезпечення уроку;

Мовний матеріал уроку включав фонову лексику, мовні кліше та ідіоми англійської мови.

е) зв'язок нового матеріалу з пройденим;

Розвиток уміння аудіювання базувався на лексичному та граматичному матеріалі попередніх уроків.

ж) адекватність ситуацій пред'явлення та активізації нового матеріалу мовленнєвим досвідом носіїв даної мови.

Теми, комунікативні установки та умови реалізації запропонованих ситуацій адекватні мовному досвіду носіїв мови.


  1. Оснащення уроку.

А) Види наочності та технічні засоби на уроці.

На уроці використано підручник англійської мови для 7 класу “English” шкіл з поглибленим вивченням англійської мови за редакцією О.В. Афанасьєвої, І.В. Міхєєва, а також мовна (записи на дошці, таблиці для заповнення) та ситуативна наочність. Діалог для аудіювання був пред'явлений у магнітному записі.

б) Відповідність обраних засобів навчання етапу та віку учнів.

Вибір засобів навчання спирався на образно-абстрактне мислення школярів середнього віку. Використання на уроці технічних засобів сприяло розвитку всіх видів навичок, мовних умінь, а також мотивації до вивчення англійської мови.


  1. Методична структура уроку.

А) Етапи уроку та його загальна характеристика;

Організаційний момент (2 хв)

Фонетико-мовленнєва зарядка (5 хв)

Контроль виконання домашнього завдання (6 хв)

Розвиток уміння аудіювання (22 хв)

Заключний етап уроку: пояснення домашнього завдання, підбиття підсумків, виставлення оцінок (5 хв)

б) характеристика етапів уроку відповідно до дидактичних та методичних принципів;

Організаційний момент: вчитель та учні вітають одне одного, вчитель встановлює діловий контакт із класом, налаштовує вивчення теми уроку.

Фонетико-мовленнєва зарядка: зарядка спрямована на зняття можливих вимовних труднощів (foundations, isolation, idiom, afterwards, mother tongue), а також активізацію лексичних одиниць, засвоєних на попередніх уроках у процесі міні-висловлювань щодо відомого висловлювання про англійську мову Ліверпуль», читається «Манчестер».

Контроль виконання домашнього завдання: домашнє завдання було спрямовано закріплення лексики у різних міні-ситуаціях (вправи підручника 41-44, стор. 40-41).

Розвиток уміння аудіювання:

Робота над розвитком даного вміння проходила у три етапи:

Дотекстовий етап був націлений на мотивацію учнів до прослуховування пропонованого тексту для аудіювання, і навіть на активізацію лексичних одиниць, які у інтерв'ю; використовувався такий вид діяльності:

Побудова лексичної асоціативної мережі на основі назви тексту-інтерв'ю для аудіювання “Are you happy with the way you are taught English?” (упр. 47, стор 42-44);

На текстовому етапі у зв'язку з великим обсягом тексту для прослуховування він був розбитий на кілька частин. З метою активізації процесу аудіювання учням було запропоновано роздатковий матеріал-таблиці для заповнення:

What does Anna думає про англійську grammar?
What є most effective techniques of learning vocabulary?
What’s difficult o learning English intonation?
What is Anna's advice for people who begin to learn English?

На третьому етапі вчитель контролював розуміння прослуханої інформації, перевіряючи виконання завдання на заповнення таблиць в запитання-відповіді; учні розігрували діалоги з урахуванням прослуханого інтерв'ю, з заданих учителем параметрів ситуації (вправа 48, стор. 44), обговорювали ефективні методи вивчення іноземних мов у групах.

Виконання вправ відповідало поставленим цілям уроку і методично виправдано.

Як домашнє завдання учням було запропоновано скласти діалог на тему “What one can do to learn to understand spoken English?”, використовуючи лексичні одиниці та кліше з інтерв'ю та запропонований вчителем алгоритм дій. Домашнє завдання вважаємо за доцільне і посильне для учнів.

^ III. Організаторська, комунікативно-навчальна та виховує діяльність вчителя.

1.Встановлення ділового контакту із класом.

З класом було встановлено діловий контакт із початку уроку.

2. Орієнтування учнів виконання плану уроку (повідомлення цілей і завдань уроку)

На початку уроці вчитель сформулював мету уроку, а також у доступній для учнів формі план діяльності на уроці, що сприяло правильному проведенню уроку. Вчитель також давав чіткі настанови перед кожним етапом уроку.

3. Організація фронтальної, групової та індивідуальної форм роботи учнів та їх співвідношення на різних етапах уроку.

Спілкування на уроці було організовано у різних режимах: учитель-учень, учитель-група, учень-учень. Використовувалися такі форми роботи: індивідуальна робота, пара, групова робота.

4. Навчання учнів прийомів самостійної роботи з мовою.

Самостійна робота мала місце, проте вчитель не використовував спеціальних прийомів навчання самостійної роботи на даному уроці.

5. Ефективність використання наочних посібників під час уроку.

На уроці було використано слухову наочність.

6. Організація контролю над роботою учнів, виявлення та виправлення помилок.

На етапі фонетичної зарядки вимовні помилки виправлялися вчителем відразу після того, як учні їх допускали; на етапі розвитку вміння аудіювання у процесі обговорення прослуханої інформації та розігрування діалогів вчитель коментував помилки після відповідей учнів.

7. Об'єктивність та виховна спрямованість оцінок за урок.

Оцінки за роботу на уроці були об'єктивними, але були виставлені не всім учням.

8. Педагогічний такт вчителя.

Тактовний і демократичний стиль поведінки вчителя стосовно учнів сприяв створенню позитивного емоційного тла під час уроку.

9. Правильність та емоційна виразність мови вчителя під час уроку іноземною мовою. Вміння вчителя адаптувати свою іншомовну мову з урахуванням мовленнєвих можливостей учнів та поставленої мети навчання.

Вчитель вів заняття повністю англійською, мова вчителя була правильною з мовної точки зору, досить емоційною, щоб підтримувати інтерес учнів протягом усього уроку, а також адаптованої до рівня мовних можливостей учнів.


    1. ^ Висновки за результатами уроку.

1. Досягнення поставленої мети під час уроку.

Цілі та завдання, поставлені вчителем, були досягнуті.