Конспект НОД у підготовчій групі. Ліплення «Тварини та птиці спекотних країн


Муніципальна бюджетна дошкільна освітня установа

"Дитячий садок комбінованого вигляду№ 19 «Горобка»

_____________________________________________________________________

Е-mail: ryabinka. *****@***ru

Конспект заняття

Тема: «Ліплення грака»

Підготовча до школи група

(з досвіду роботи вихователя Нескоромних Ірини Миколаївни)

Конспект заняття

Атестований педагог (ПІБ):

Освітня область: «Пізнання» Вікова група: підготовча

Тема заняття: «Ліплення грака».

Мета: допомогти дітям навчитися ліпити птаха.

Навчальні:

1. Закріпити уявлення про особливості зовнішнього вигляду грака.

2. Формувати вміння ліпити птицю, складаючи її з окремих частин, які з'єднуються за допомогою примазування.

3. Закріпити вміння користуватися стекою.

4. Уточнювати та розширювати знання дітей про перелітних та зимуючих птахів, їх зовнішньому виглядіта частинах тіла.

Розвиваючі:

1. Удосконалювати техніку ліплення та природний дотик обох рук.

2. Розвивати гнучкість та спритність пальців.

3. Розвивати увагу через уміння слухати інструкцію та діяти відповідно до неї, пам'ять – через актуалізацію минулого досвіду.

4. Розвивати у дошкільнят спостережливість, мисленняРозвивати конкретно – образне мисленняі зорове сприйняття у процесі аналізу предмета, виділення його складових частин, їх порівняння

Виховні:

1. Виховувати в дітей віком інтерес до природи.

2. Виховувати доброзичливе ставлення до птахів, формувати почуття чуйності.

3. Виховувати самостійність і цілеспрямованість у роботі, вміння доводити розпочату справу остаточно.

Корекційні:

1. Вчити дітей говорити те щоб мова була зрозумілою, красивою, чисто і ясно вимовляти слова.

2.Стимулювати мовну активність дітей через вживання назви птиці в активному мовленні.

3. Вчити узгоджувати числівник із прикметником та іменником.

4. Слідкувати за промовою дітей, правильною звуковимовою.

Мовні:

1. Закріпити вміння утворювати однокореневі слова: (грачовник, грачата, грачини).

2. Вчити відповідати питання повними відповідями.

3. Розвивати зв'язне мовлення, через планування послідовності виконання роботи та у процесі зіставлення готової роботиіз зразком.

4. Заохочувати до словесного позначення виконуваних дій та їх результату.

Лексичний матеріал.

Рання весна, грачовик, грачата, грачинні, в'ють гнізда, перелітні, ліворуч, праворуч, проталини, гостроклювий, чорнокрилий, жовтоклювий.

Попередня робота:

Знайомство із сезонними змінами навесні.

Прогулянки в природі.

Ліплення "Птахи на годівниці".

Виготовлення берізок з паперу та гілок.

Розгляд картин Левітана "Березень", "Березневе сонце".

Малювання візьме весни.

Демонстраційний матеріал:

Репродукція картини "Грачі прилетіли".

Птах зразок.

Роздатковий матеріал:

Пластилін, стеки, дощечки.

Методи та прийоми:

Наочні:Показ зразка, показ картини, показ техніки ліплення. Словесні:, пояснення, оповідання з ланцюжка, розмова, питання, коментування дій, пояснення, уточнення, заохочення, аналіз робіт. Практичні:звірення роботи із зразком, порівняння, обстеження предмета.

Діяльність педагога

Діяльність дітей

I . Вступна частина заняття

Послухайте загадку, про яку пору року в ній говориться:

Вона приходить з ласкою,

І зі своєю казкою.

Чарівною паличкою змахне,

У лісі проліск розквітне.

За якими ознаками ви дізналися, що то весна?

Вихователь: - Назвіть які весняні місяці ви знаєте?

Вихователь: А який перший весняний місяць? Як його у народі називають?

Вихователь: У мене, хлопці, є картина, подивіться, як художник Саврасов зобразив весну. Яка весна на цій картині рання чи пізня? Чому ви так думаєте? Доведіть.

Вихователь: Назвіть прикмети ранньої весни.

Вихователь: Так, хлопці, граки прилітають першими з усіх птахів. А що вони роблять, коли прилітають?

Вихователь: З чого в'ють гнізда? Навіщо їм потрібні гнізда? Як називаються пташенята грака? А як називається те місце, де знаходиться багато гречаних гнізд?

А тепер розглянемо грака на картині.

Вихователь: Як би ви назвали цю картину?

Вихователь показує макет берізок: Пам'ятаєте, хлопці, ми з вами на минулому занятті робили берези з гілок та паперу. Чи схожі ці берези на ті, що на картині? Кого не вистачає на березах?

Діти: Весна.

Відповіді дітей: Березень, Квітень, Травень.

Відповіді дітей:Березень – у народі називають

(зимородком, крапельником, грачівником)

Відповіді дітей: Рання – тому, що сніг починає танути, з'явилися перші проталини.

Відповіді дітей: Капель, перші проталини, Приліт перших птахів.

Відповіді дітей:

(кричать, літають, в'ють гнізда, клюють, ловлять жуків, личинок)

відповіді дітей: грачата, грачовик, виводити пташенят.

Відповіді дітей: Весна, Рання весна, Весна прийшла.

Відповіді дітей: Грачів.

II . Основна частина заняття

а) Повідомлення теми

Вихователь: Що ми можемо зробити? Так, ми можемо зліпити грака, щоб наша картина була схожа на картину Саврасова.

б) Показ та аналіз зразка.Давайте його розглянемо.

Якого кольору птах?

З яких частин складається птах? - Який формою тулуб грака? (овальне) – Яка за формою голова?

Що за розміром більше голова чи тулуб? - Які за формою крила?

Скільки у птаха крил?

Де розташовані крила по відношенню до тулуба?

Які крила за кольором?

Якої форми хвіст?

Де розташований хвіст?

Якої форми дзьоб?

Де розташований дзьоб?

Якого кольору дзьоб у грака?

Як ми скажемо: Який грак? в) Упорядкування послідовності виконання роботи.– З чого ми почнемо? У вас лежить пластилін парного, жовтого та зеленого кольору. Навіщо потрібен цей пластилін? Ділимо шматок чорного пластиліну на 3 частини: (більша частина для тулуба, менша для голови, і ще для крил) - Якої форми тулуб?

Як зліпити овал?

Вийшов тулуб. З тулуба витягаємо хвіст.

Якої форми голова? Як зліпити голову?

Тепер потрібно з'єднати тулуб та голову. Як це зробити, щоб голова трималася міцно?

Хлопці, а хто мені скаже, як потрібно зробити крила?

Як ми зробимо дзьоб?

Тепер зліпимо підставку під птаха. Скачаємо стовпчик і прикріпимо до тулуба.

г) Фізмінутка, пальчикова гімнастика.

Ми ліпили паски,

Прилетіли до нас граки.

Перший грак іспік пиріг,

А другий йому допоміг,

Третій грак накрив на стіл,

А четвертий вимив підлогу, П'ятий довго не позіхав, І пиріг у них склював.

Раз два три чотири п'ять,

д) Повторення послідовності виконання роботи.

Давайте ще раз, по - ланцюжку, повторимо в якій послідовності ми виконуватимемо завдання.

е) Самостійна діяльність дітей.

Давайте приступати до виготовлення наших граків.

В ході самостійної роботивихователь надає індивідуальну допомогу. За допомогою інструкцій та спонукаючих питань регулює діяльність дітей, вчить давати словесний звіт своїх дій.

Наприклад:

Що потрібно зліпити спочатку?

Що ти вже зробив?

Що ще належить доробити?

Відповіді дітей: зліпити грака.

Відповіді дітей (чорного).

Відповіді дітей: (тулуб, голова, крила, хвіст, дзьоб).

Відповіді дітей: (кругла).

Відповіді дітей: (тулуб більше, а голова менше)

Відповіді дітей: (плоскі, довгі).

Відповіді дітей: (два крила).

Відповіді дітей: (з одного та іншого боку, зліва та справа).

Відповіді дітей: Значить грак – чорнокрилий.

Відповіді дітей: (довга).

Відповіді дітей: (хвіст знаходиться позаду тулуба).

Відповіді дітей: (трикутної, гострої, значить грак - гостроклювий). - Відповіді дітей: (у передній частині голови грака).

Відповіді дітей (жовтого).

Відповіді дітей: (жовтоклювий).

Відповіді дітей: Чорний – для птахів, жовтий – для дзьоба, зелений – для підставки.

Відповіді дітей: (овальної).

Відповіді дітей: (спочатку скачати кульку, а потім трохи скачати долонями з іншого боку.)

Ціль:
Вчити дітей ліпити синицю, передаючи характерну форму, пропорцію тіла та його частин, правильну посадкуголови, положення хвоста, крил.
Завдання:
Вчити дітей конструктивному способу ліплення синиці з кількох частин, що різняться за формою та розміром, використовуючи додатковий матеріал (бісер замість очей, насіння соняшнику замість дзьоба).
Розвивати у дітей самостійність у пошуку способів передачі руху виліпленого птаха (голова опущена вниз - синиця клює, крила піднесені вгору - пташка перелітає з місця на місце).
Розвивати почуття форми, здатність до композиції, візуальне сприйняття, узгодженість рухів рук, дрібну моторику.
Виховувати інтерес до живої природи, бажання допомагати в холодну пору року птахам, що зимують.
Попередня робота:Спостереження за птахами на ділянці дитячого садка, у парку з батьками. Розмова про синиці, їхню користь. Виготовлення батьками та дітьми годівниць для зимуючих птахів. Розгляд зображень різних синиць (велика синиця, блакитна, московка, довгохвоста і чубата синиця, буроголова гаїчка, ремез) у презентації. Читання Р. Новікова «Допоможемо птахам», В. Гвоздєв «Прилітайте до нас, синиці».
Матеріали та обладнання:
Демонстраційний матеріал:Ілюстрації "Синиця", "Птахи на годівниці", схема поетапного ліплення синиці.
Роздатковий матеріал:Пластилін жовтого та синього кольору, стеки, зубочистки для кріплення лап, насіння соняшника для дзьоба, чорні намистини для очей, серветки паперові та матер'яні; крупа та насіння - корм для синичок у годівницю.
Обладнання:Проектор, мультимедійний екран, презентація Power Point, комп'ютер, магнітофон, аудіозапис зі спокійною фоновою музикою, годівниця як основа для колективної композиції.
Хід безпосередньо освітньої діяльності:
Організаційний момент:
Вихователь включає презентацію (слайд №2) «Птахи на годівниці» та читає дітям вірш Т. Лаврової:
Вихователь : На березі біля будинку
Хтось тінькає знайомо.
У годівниці шум, веселощі -
Там справляють новосілля.
Швидко зернятка клює,
Спати зранку нам не дає
Голосиста співачка -
Жовтопуза синочка.
Вихователь: Пам'ятаєте, як на прогулянці ми з вами спостерігали за птахами на годівниці?

  • Які птахи прилітали до «пташиної їдальні»? (Горобці, синиці)
  • Чим люди підгодовують птахів узимку? (насінням, крупою, хлібними крихтами)
  • Чим ще взимку люблять синиці підгодуватися на годівниці? (Несолоним салом)

Мотивація:
Вихователь: На вулиці морозно і малюки в таку погоду не ходять гуляти і не бачили синичок, які прилітають до нашої годівниці підкріпитися. Подивіться, яка гарна годівниця! Давайте, зліпимо синичок, щоб малюки могли теж помилуватися цими красивими пташками!
Пояснення етапів роботи:
Вихователь: Подивіться на синицю (на магнітну дошку прикріпити картинку із зображенням) і давайте згадаємо її зовнішній вигляд:

  • маленька,
  • тулуб округлий,
  • голова теж кругла та маленька,
  • крила невеликі,
  • хвіст подовжений,
  • пір'я жовте, з чорним і синім відливом,
  • дзьоб короткий,
  • очі, як чорні намистини.

Вихователь: Сьогодні ми ліпитимемо синицю з окремих частин (на дошку кріпиться схема ліплення синиці конструктивним способом):

  1. Беремо невелику грудку жовтого та синього пластиліну, схожу на забарвлення пір'я синиць (звернути увагу дітей на зображення синиць).
  2. Ділимо жовту грудку на дві рівні частини і одну частину ділимо навпіл ще один раз, вийшло 3 грудки - один великий і два однакових, меншого розміру.
  3. З великої грудки ліпимо тулуб у формі овалу і з одного його витягнутого боку, відтягуємо хвіст - сплющуємо пальцями, щоб хвіст вийшов схожий на лопатку для сковороди.
  4. Залишилося два однакові шматки пластиліну:

З одного ліпимо голову і підставку для лапок: ділимо шматок навпіл і катаємо круглу голову, прикріплюючи її до тулуба (показати місце кріплення), з частини пластиліну, що залишилася, робимо коржик - підставку, ламаємо навпіл зубочистку і вставляємо її в нижню частинутулуба (лапки) для стійкості виробу, закріплюємо на підставці.
З другого - ліпимо крила: скачуємо кулю, сплющуємо, ділимо стекою навпіл - отримуємо два однакові крила, кріпимо крила з боків тулуба.

  1. Перевіряємо стійкість виробу.
  2. На передній частині голови синиці кріпимо дзьоб з насіння - однієї, якщо дзьоб закритий, і двох, якщо відкритий; намистини розміщуємо по обидва боки від дзьоба.
  3. Синиця готова летіти до годівниці!

Вихователь: Подивіться, що моя синиця!
В ігровій формі показати передачу руху ліпної фігурки: підняти крила – синиця летить до годівниці, крила опустити – сідає на годівницю, опустити голову вниз – клює насіння.
Вихователь: Давайте з вами перетворимося на маленьких синочок!
Динамічна пауза:

Скаче спритна синиця,
Їй дома не сидиться.
Стриб-скок, стриб-скок,
Закрутилася, як дзига.
Ось присіла на хвилинку,
Почухала дзьобом грудку

І з доріжки - на тин,
Тірі-тірі, тінь-тінь-тінь.

(Стрибки на місці на двох ногах.)

(Стрибки вперед - назад.)
(Повернутись навколо себе.)
(Присісти навпочіпки.)
(Нахилити голову вперед, дістати груди підборіддям.)
(Встати, руки відвести назад, трохи прогнувшись вперед.)

Повторення послідовності етапів роботи:
(1-3 дитини повторюють способи виконання роботи.)
Вихователь: Пропоную розпочати роботу.
Діти самостійновиконують роботу (включити тиху музику).
Індивідуальна допомогапедагога.
Аналіз дитячих робіт:

  • завершеність,
  • акуратність,
  • самостійність,
  • передача руху синиці.

Вихователь: Послухайте уривок із вірша Олександрової «Пташина ялинка»:
Прилітають пташині зграї
На годівницю в зимовий сад,
І в саду, не замовкаючи,
Дзвіночки дзвенять.
Вихователь: Пропоную вашим синочкам відвідати пташину їдальню, «погодувати» їх та познайомити малюків із синочками.
Після безпосередньо освітньої діяльності:За своїм бажанням діти доповнюють композицію «Синиці на годівниці»

Олена Васильєва

Ціль:продовжувати вчити дітей ліпити образ птаха з цілого шматка пластиліну.

Завдання:

Вчити ліпити птицю частинами;

Розвивати дрібну моторику пальців рук, творчу уяву;

Виховувати дбайливе ставлення та турботу про птахів.

Попередня робота:розгляд ілюстрацій, читання, відгадування загадок про птахів. Розмова про птахів, що зимують.

Інтеграція освітніх галузей:художньо – естетичний розвиток, пізнавальний, соціально – комунікативний, фізичний.

Матеріал та обладнання:ілюстрації з зображення птахів, пластилін, стеки, дошки для ліплення, насіння соняшнику (для дзьоба, намистини (для очей, серветки, годівниця для розміщення птахів, магнітофон, аудіозапис зі співом птахів).

Хід заняття

I. Організаційний момент.

Діти, уявляєте, сьогодні вранці нам до групи надійшов лист. Давайте, ми його відкриємо і побачимо, що ж у ньому. Тут загадка.

Зеленоока, весела

Дівчина-красуня.

Нам у подарунок принесла

Те, що всім сподобається:

Зелень - листям,

Нам – тепло,

Чари

Щоби все цвіло.

Услід їй прилетіли птахи

Пісні співатимуть усі майстрині.

Здогадалися, хто вона?

Ця дівчина -. (Весна)

Як ви вважаєте, чому загадка саме про весну? Що відбувається у природі навесні? На які групи можна поділити птахів? (перелітні та зимуючі) Яких зимуючих птахів ви знаєте? Хто допомагає птахам, що залишилися у нас, пережити зиму? Чим же ми годували пташок? У нас наприкінці осені пройшов конкурс годівниць. Ми їх вивісили на ділянку, а одну залишили у групі. Її нас сьогодні належить заселити.

ІІ. Пояснення вихователя.

Давайте пройдемо за столи. Перевіримо робочі місця.

Хлопці, а чи однакові птахи за розміром (великі і маленькі? Тому у вас на столах лежать цілі шматочки пластиліну. Ви самі вирішите, якою буде ваша пташка.

Дивіться уважно, як правильно ліпити пташку. Я ліпитиму горобця. Якого кольору пластилін мені знадобиться?

Із яких частин складається? Яка частина тіла у пташок найбільша? Найменша?

Ділимо шматок пластиліну на дві частини. Кладемо один шматок на клейонку, це буде тулуб. А другий ділимо ще на дві однакові частини. З однієї половинки зробимо голову, а другий ще ділимо навпіл для крил. Кладемо ці два шматочки пластиліну теж на клейонку. З великого шматкапластиліну починаємо робити тулуб. Розкочуємо його в кулю яйцеподібної форми. Тепер витягаємо з тулуба шию з одного боку, з другого боку хвіст. Беремо маленький шматочок пластиліну і розкочуємо голову у формі кулі. Голову прикріплюємо до шиї способом примазування. Беремо останні шматочки пластиліну і робимо крила: розкочуємо круговими рухами, щоб у нас вийшла куля яйцеподібної форми, сплющуємо її, надаємо форму крила. Крила прилаштовуємо способом примазування. Пташка готова? Чого ж не вистачає у нашої пташки (око, дзьоба?).

Журавлину ми зробимо з насіння соняшника, а очі – намистини.

Тепер точно моя пташка готова. Заселяю її до годівниці. Як ви думаєте, весело однієї в годівниці? Вона сумує. Чекає, коли ви зліпите для неї друзів.

Перш ніж приступити до виконання завдання, ми розімнемо свої пальчики.

ІІІ. Пальчикова гімнастика

Скільки птахів до годівниці нашої

Прилетіло? Ми розповімо.

Сорока, горобець, Снігур і сопілитель,

Дятел у строкатих пір'їнках.

Усім вистачило зернят.

IV. Самостійна робота.

Я пропоную вам приступити до ліплення із пластиліну птахів, які стануть вірними друзямидля нашого горобця.

Дивіться, як багато чудових пташок у нас вийшло. Давайте посадимо їх на годівницю і трохи відпочинемо.

V. Фізкультхвилинка

Руки підняли і похитали.

Це дерева у лісі.

Руки зігнули, кисті струснули.

Вітер збиває росу.

У сторони руки, плавно помахати –

Це до нас птахи летять.

Як вони сядуть, теж покажемо,

Крила склали назад.

Пташок посадили на годівницю. Як ви вважаєте, вони задоволені? Чого не вистачає у годівниці?

Давайте зробимо нашим пташкам зернятка, маленькі як пшоно. Якого воно кольору? Якої форми? Беремо пластилін жовтого кольоруі ліпимо пшоно кулястої форми.

VI. Заключна частина

Ось тепер пташки задоволені всім. Горобця у всіх вийшло красиве. Усі постаралися чудово. У нас у групі теж є годівниця з пташками та з пшоном для них. А щоб ще підняти настрій собі та пташкам, ми під музику зобразимо політ птахів. Полетіли!





Публікації на тему:

Конспект інтегрованого заняття з ліплення у старшій групі «Що нам осінь принесла?»Тема: Що нам осінь принесла? Ціль: систематизувати знання дітей про ознаки осені; закріплювати знання про овочі, фрукти; активізувати.

Конспект з ліплення у старшій групі Тема: «Багатий урожай» Завдання: Заохочувати дітей до ліплення втілювати враження від отриманих знань у процесі.

Конспект заняття НОД з ліплення у старшій групі «Цуценя»Конспект заняття НОД з ліплення у старшій групі «Цуценя». Програмний зміст: Вчити: створювати у ліпленні образ тварини; передавати.

"Сніговий кролик". Конспект заняття з ліплення у старшій групіТема заняття: «Сніговий кролик» Вид заняття: предметне заняття Тип заняття: Програмні завдання: I. Продовжувати навчати дітей створювати виразні.

Конспект заняття з ліплення у старшій групі «Кружка для бабусі»Мета: викликати в дітей віком інтерес до виготовлення подарунків своїми руками. Вчити ліпити посуд конструктивним способом, точно передаючи форму.

Конспект заняття з ліплення у старшій групі «Чарівний світ казок»Конспект заняття з ліплення у старшій групі на тему: "Чарівний світ казок". Завдання: 1. "Розвивати здібності до сюжетоскладання та композиції".

Робота з пластиліном, глиною та солоним тестоммає розслаблюючий ефект на емоційний стандитини, служить розвитку дрібної моторики рук та активізують пізнавальний та творчий інтерес. Заняття з ліплення проводяться з ясельної групи дитячого садка і ускладнюються рік у рік. Дошкільники підготовчої групи навчаються у різний спосібта прийомам ліплення, використанню допоміжних інструментів, розвивають колірне сприйняття зорових образів, удосконалюються у конструкторських навичках. Знання простих геометричних фігур, вміння знаходити в будову предмета, здатність побудова сюжетних і предметних композицій, розвиток вміння прогнозувати етапи роботи та аналізувати вийшло - всі ці якості необхідні успішної адаптації майбутнього першокласника до навчання у школі.

Підготовка заняття з ліплення на тему «Птахи» у підготовчій групі

Діти 6–7 років активно пізнають предмети та явища навколишнього світу, що відбуваються між ними зв'язку, та із задоволенням відтворюють їх у творчі роботивідбиваючи своє ставлення до цих образів. Старші дошкільнята володіють основними прийомами ліплення, знайомі зі способами створення фігурки з пластичного матеріалу. Педагог не використовує прямий показ практичних дій ліплення, основним навчальним завданням на заняттях стає розвиток навички планування роботи та прогнозування бажаного результату самими вихованцями.

Заняття з ліплення в підготовчій групі

У підготовчій групі хлопці вправляються у створенні тривимірних предметів із пластичних матеріалів, намагаючись якнайточніше передати характерні особливостіпредметів. Ліплення опуклих предметів на площині проводиться рідко, як правило, виконуються завдання на виготовлення об'ємного виробу з подальшим закріпленням на паперовій або картонній основі. Тема «Птахи» спрямовано розвиток і подальше закріплення вміння передавати у ліпленні образи різних видів птахів, особливостей будови їх тіла, форми кінцівок, хвоста, дзьоба, кольору оперення. Вивчивши наочні матеріали (картинки із зображенням птахів, іграшки чи статуетки), хлопці ліплять фігурки за поданням. Для вихованців підготовчої групи обов'язково має даватися завдання передачі характерної пози птиці. Діти вчаться відображати положення тулуба, лап і крил птиці в русі: птах села на гілку, клює ягоди, готується спалахнути, співає, розправила або чистить пір'я і т. д. За уявленням ліпляться також образи казкових та чарівних птахів. Ліплення з натури може проводитися в підготовчій групі на заняттях зі створення птахів за мотивами іграшок народних промислів (гжельська, димківська, філімонівська, каргопільська іграшка). Хлопці вивчають будову глиняної фігурки, вихователь промовляє етапи ліплення іграшки (як варіант, вивчає інструкції з дотримання технокарти), вихованці виконують практичну частину, маючи перед очима зразок.

Ліплення пташки за мотивами димківської іграшки

Розглянемо способи та прийоми ліплення, які застосовують діти для створення птахів:

Спосіб ліплення Ціль Техніка ліплення
Конструктивний Створення предмета із окремо виліплених елементів. Дитина представляє предмет у вигляді форм, що лежать у його будову, виліплює відповідні деталі і збирає (конструює) образ. При роботі конструктивним способом можуть бути використані всі основні прийоми ліплення: скочування, розкочування, сплющування, відщипування, видалення, загострення. При складанні предмета з окремих елементів застосовуються прийом з'єднання та подальшого згладжування швів або примазування деталей.
приклад. Для ліплення ворони конструктивним способом необхідно заготовити витягнуту кулю для тулуба, кулю для голови, загострену кульку для дзьоба, лапки виліплюватимуться з ковбасок, що розкотили, хвіст - з маленького сплюснутого циліндра, крила - зі сплющених кульок.
Пластичний/скульптурний Ліплення предмета з одного шматка пластичного матеріалу. Перед практичною роботою дитина уявляє, яка одна форма лежить в основі предмета (для птаха - форма яйця). З пластичного матеріалу скочується заготівля цієї форми, трохи розминається долонями, матеріал зігрівається і стає податливим. Дитина моделює образ із заготівлі, використовуючи прийоми відтягування, прищипування, скручування, видалення.
приклад. Ліплення горобця скульптурним методом передбачає витягування з яйцеподібної заготівлі частин фігурки в наступному порядку: шия, голова і дзьоб, крила, лапки, хвіст.
Комбінований Поєднання у практичній роботі прийомів конструктивного та скульптурного способів до створення предмета. Цей спосіб найчастіше використовується старшими дошкільнятами. Основну частину фігурки дитина ліпить конструктивним способом і доповнює її окремо виліпленими деталями.
приклад. Для ліплення півня з яйцеподібної заготівлі скульптурним способом ліпиться тулуб, голова та шия птиці, потім створюються та примазуються крила та лапки, гребінь та борідка, пір'я хвоста.

Способи ліплення птиці

Конструктивний спосіб Пластичний спосіб Комбінований спосіб

Різновиди ліплення птиці


Вихованцям підготовчої групи надається свобода у продумуванні художнього задуму, етапів роботи та прийомів для його реалізації. Важливо, щоб діти мали доступ до матеріалів та інструментів. У приміщенні, де проводяться заняття з образотворчої діяльності, рекомендується оформити стелаж або шафу, де зберігалося все необхідне створення композиції. Виходячи зі своїх смакових переваг, оцінки власних здібностей і задуму, хлопці самостійно підбирають пластилін для ліплення, беруть інструменти, додаткові матеріалидля прикрас. Також у стелажі мають бути підготовлені різні варіантидля основи виробу: набір кольорового паперу, картон, папір з тисненням або оксамитовий папір. Для оформлення основи з шафи з матеріалами та інструментами для занять малюванням діти можуть взяти олівці, фломастери, фарби та пензлі. Іноді розфарбовуються самі пластилінові вироби, найчастіше, на заняттях з декоративного ліплення: готову фігурку чи іграшку хлопці розписують у стилі народного живопису.

Тема «Птахи» у перспективному плануванні з ліплення у підготовчій групі

У розділі «Ліплення» програми з освітньої галузі «Художньо-естетичний розвиток» у підготовчій групі тема «Птахи» представлена ​​у багатьох заняттях. Вона розкривається при навчанні ліплення з натури та за уявленням, створення образів народних казокта художніх творів (у тому числі образів, декоративного малювання.

Тема заняття Організаційна форма діяльності Навчальні та розвиваючі завдання
«Домашні птахи» Індивідуальна. Закріплення вміння ліпити фігуру птаха за поданням.
Розвиток уміння передавати особливості будову тіла птиці та характерних рухів птиці.
Вдосконалення вміння прикрашати вироби за допомогою інструменту та додаткових матеріалів.
«Пташиний двір» Колективна. Закріплення вміння ліпити фігури птиці у русі за поданням.
Активізація інтересу до роботи у підгрупі.
Розвиток уміння створювати сюжетну композицію: відображення взаємин між мерсонажами сценки, правильне розташуванняфігурок у композиції, оформлення основи роботи.
«Летять перелітні птахи» Колективна. Удосконалення вміння передавати характерні особливості будови та пози птахів у русі.
Розвиток досвіду групової діяльності.
Розвиток інтересу до продумування основи композиції (тематичне чи сюжетне тло).
Розвиток уміння прогнозування спільної праціта аналізування підсумків.
"Ворона" Індивідуальна. Розвиток уміння створювати образ художнього твору: хлопці ліплять ворону за віршем А. А. Блоку «Ворона» («Ось ворона на даху похилим…»).
Удосконалення вміння передавати характерні особливості та позу птиці.
Розвиток уміння самостійно обирати спосіб та прийоми ліплення, матеріали та інструменти, прогнозувати етапи дій.
«Горобій» Індивідуальна. Розвиток уміння створювати образ художнього твору: хлопці ліплять горобця на вірші С. Я. Маршака «Де обідав горобець?» із циклу «Дітки в клітці».

Удосконалення вміння створювати індивідуальну композицію (хлопці можуть зліпити будь-яку тварину з вірша, у кого у клітці побував горобець).
Розвиток уміння поєднувати у роботі різні видиобразотворчої діяльності: для оформлення основи виробу діти можуть використовувати прийоми аплікації, малювання, пластилінографії.
«Качка» Індивідуальна. Розвиток уміння створювати образ художнього твору: хлопці ліплять качку за казкою М. Д. Мамина-Сибиряка «Сіра Шейка». Варіант індивідуального завдання: у підгрупі з 2-3 осіб хлопці можуть створити сюжетну сценку за вибраним епізодом казки.
Закріплення навичок ліплення фігури птахів у русі.
Удосконалення вміння оформляти основу композиції, за потребою залучаючи прийоми аплікації, малювання чи пластилінографії.
«Сова» Індивідуальна.
«Синичка» Індивідуальна. Вдосконалення вміння ліпити птаха за поданням.
Розвиток уміння самостійно продумувати задум вироби, етапів практичної роботи, способу та прийомів ліплення, вибору матеріалів, інструментів, природних матеріалівта фурнітури для прикраси композиції.
«Снігур» Індивідуальна/колективна. Розвиток уміння створювати образ художнього твору: хлопці ліплять горобці за оповіданням Ю. Дмитрієва «Снігур».
Відточування навичок у ліпленні птахів у русі.
Удосконалення вміння створювати індивідуальну композицію: сніговка пригощається в годівниці, клює ягоди диби, сів на ялинову гілку тощо.
Розвиток уміння поєднувати у роботі різні види образотворчої діяльності: для оформлення основи виробу діти можуть використовувати прийоми аплікації, малювання, пластилінографії.
Варіантом завдання заняття на тему «Снігур» може бути створення колективної композиції «Снігирі на горобині»: хлопці спільно оформляють лист напівватмана як основу композиції (малюють акварельний фон з переходами, дерево, в техніці пластилінографії можуть зобразити пожовклі листя. пластилінової мозаїки створюються грона горобини), індивідуально виліплюють фігурки снігурів у різних позах і розташовують їх у загальній композиції.
Розвиток уміння колективної діяльності: продумування задуму, розподіл обов'язків.
Розвиток уміння аналізувати процес та підсумки колективної роботи.
«Лебідь» («Лебідь») Індивідуальна/колективна. Удосконалення вміння ліпити птицю за уявленням. Розвиток вміння самостійно продумувати задум вироби, етапів практичної роботи, способу та прийомів ліплення, вибору матеріалів, інструментів, природних матеріалів та фурнітури для прикраси композиції.
Можливе ліплення образу художнього твору: вихованцям пропонується зобразити Царівну-Лебідь із казки А. С. Пушкіна «Казка про царя Салтана».
Варіант індивідуального завдання для роботи в підгрупі: ліплення композиції «Лебедине озеро».
«Півник із сім'єю» Колективна. Розвиток уміння створювати спільними зусиллями сюжетну сценку.
Закріплення вміння ліпити свійських птахів за поданням.
Розвиток уміння створювати образи художнього твору: хлопці ліплять сценку з оповідання К. Д. Ушинського «Півник із сім'єю».
Формування вміння колективного продумування етапів роботи та створення спільної композиції.
"Качка", "Індик", "Півень" Індивідуальна. Формування вміння ліпити фігуру птаха за мотивами димківської іграшки.
Вдосконалення вміння ліпити комбінованим способом: основна форма іграшки димківської ліпиться з цілого шматка, окремо виліплюються деталі для крил, іноді хвоста.

Розвиток інтересу до творів народного мистецтва та бажання створювати вироби за мотивами робіт димківських майстрів.
«Калінінські пташки» Індивідуальна. Формування вміння ліпити фігуру птиці за мотивами тверської (калінінської) іграшки.
Вдосконалення вміння ліпити комбінованим способом.
Розвиток навички розписування виліпленої іграшки.
Розвиток інтересу до народних промислів та бажання створювати вироби за мотивами робіт тверських майстрів.

Мотивуючий початок заняття на тему «Птахи»

Початковий етап заняття з ліплення повинен розвивати у вихованців мотивацію (інтерес та бажання) до роботи з пластичними матеріалами. Найбільш дієвий спосібпривернення уваги до творчого процесу та активізації пізнавальної діяльності - використання мотиваційного матеріалу на підготовчому етапізаняття. Як мотивуючий початок заняття можуть педагогом можуть бути застосовані різноманітні прийоми та залучено додаткове обладнання:

  • Наочний матеріал: розгляд картинок і плакатів із зображенням птахів, підготовка виставки іграшок та статуеток, робіт народних майстрів (для занять з декоративного ліплення), вивчення ілюстрацій до творів, епізоди з яких хлопці будуть створювати в сюжетному ліпленні.
  • Проведення розмови. Звернення до особистому досвідуі сприйняттю вихованців активізує зорову пам'ять і виявляється ефективним для подальшого ліплення за поданням.
  • Використання художніх текстів: віршів та уривків з оповідань і казок, якими дається завдання зліпити предметну чи сюжетну композицію.
  • Читання потішок, прислів'їв та приказок, загадок про птахів.
  • Використання технічних засобів: прослуховування пісень про птахів, аудіозаписів пташиних голосів, перегляд слайдів на проекторі
  • Створення сюрпризних моментів та проблемних ситуацій.
  • Проведення рухливих та дидактичних ігор, тематичних фізкультхвилин.

Приклади використання мотивуючих матеріалів на початку заняття на тему «Птахи»

Тема заняття Мотивуючий початок заняття
«Півник з сім'єю», «Царівна-Лебідь», «Сіра Шейка» Заняття, присвячені ліпленню сюжетних композицій на основі епізодів або літературних творів, повинні починатися з обговорення тексту. Дітям зачитуються уривки, що описують персонажів-птиць, попередньо можна попросити згадати хлопців, якими вони запам'ятали героїв. Залучається використання наочного матеріалу – ілюстрацій до творів. У формі усної бесіди вихователь обговорює з хлопцями, які сценки за участю птахів можна зліпити, які матеріали будуть використані, які пози необхідно буде передати у фігурах птахів.
«Летять перелітні птахи», «Снігур», «Домашні птахи», «Пташиний двір» Старші дошкільнята багато знають про особливості домашніх, перелітних та зимуючих птахів, тому розпочати заняття рекомендується з розмови:
Які види птахів належать до домашніх/перелітних/зимуючих? Що хлопці про них знають?
Для цих тем ефективно проведення дидактичних ігор: "Знайди відмінності на картинках", "Знайди зайве", "Знайди пару", "Знайди птицю за силуетом тіні" і т.д.
Проводяться та рухливі ігрина цю тематику.
приклад. На заняттях з тем «Домашні птахи» та «Пташиний двір» проводиться гра «Півнячий бій». Діти розбиваються на пари і стають один до одного. По команді всі піднімають одну ногу і, стрибаючи на іншій нозі, намагаються змусити партнера втратити рівновагу. Хто став на обидві ноги, вибуває з гри.
"Сова", "Горобець", "Сіничка", "Ворона", "Снігур" Рекомендується залучення малих форм усного народної творчості: потішок та приказок, загадок, пісеньок.
Можливе створення сюрпризного моменту.
приклад. На початку заняття на тему «Синичка» лунає стукіт у двері, до групи заходить Двірник (може бути задіяний справжній двірник дитячого садка, якого знають хлопці, можна попросити зіграти роль молодшого вихователя чи іншого співробітника установи). Він приносить годівницю і скаржиться: розвісили на деревах діти з різних групбудиночки незрозумілі, а навіщо? Діти пояснюють, що це не просто будиночки, а годівниці для птахів, що зимують. Двірник дивується: чому ж у годівницях немає нікого? Діти помічають, що в годівниці немає їжі для птахів. Двірник просить допомогти йому заманити птахів у годівницю, щоби на території садка звучали веселі пташині пісні. Хлопці ліплять фігурки синиць і розташовують їх у годівниці (зерна скочуються з маленьких шматочків пластиліну).

Створення проблемної ситуації теж ефективно спонукає дітей до творчої діяльності.
приклад. На початку заняття на тему «Снігур» хлопці вивчали прикріплений до магнітної дошки ілюстрацію із зображенням снігурів на гілках горобини, по картинці проводилася бесіда, отже хлопці добре запам'ятали плакат. Під час проведення вихователем з вихованцями фізкульхвилинки «Ось на гілках подивися – у червоних майках снігурі», заздалегідь поставлений у курс справи молодший вихователь непомітно знімає з дошки плакат і вішає натомість схожий, але без снігурів. Коли хлопці повертаються на робочі місця, вихователь просить ще раз подивитися на зображення снігурів та приступити до ліплення птахів. Хлопці відразу зауважують, що сніговики зникли з картинки. Вихід із ситуації - зліпити із пластиліну снігурів і повернути їх на плакат.

«Калінінські пташки», «Димківський індик» Заняття з декоративного ліплення традиційно починаються з вивчення та обговорення особливостей творів народної творчості. В ігровій кімнаті може бути заздалегідь підготовлено виставку димківської/калінінської іграшки. Дітям можна показати слайд-шоу на проекторі із фотографіями робіт народних майстрів. Особливе значення має цих заняттях звучання народної музики.

Складання конспекту на тему «Птахи»

Мета занять на тему «Птахи»: створення предметної чи сюжетної композиції із пластичного матеріалу.

Завдання: вдосконалення вміння ліпити фігуру птицю з натури та за поданням; формування вміння передавати фігуру птиці у русі, зображати характерні рухи птиці; активізація інтересу до колективної діяльності; розвиток можливості спільного продумування задуму та етапів практичної роботи, розподілу обов'язків та аналізу процесу та підсумків групової діяльності; вдосконалення вміння декоративного ліплення.

Відповідно до гігієнічних вимог заняття з ліплення в підготовчій групі триває не більше 30 хвилин і складається з наступних етапів:

  • Організаційний момент.
  • Мотивуючий початок заняття.
  • Позначення мети та завдань заняття, усний інструктаж вихованців з дотримання технокарт з ліплення або проговорення з дітьми плану дій зі створення фігурок та їх розташування на основі.
  • Практична робота.
  • Демонстрація та обговорення готових робіт.
  • Підбиття підсумків.

Конспект відкритого інтегрованого заняття з ліплення та мовленнєвого розвитку у підготовчій групі відповідно до ФГОС на тему «Перелітний птах – ледедь».
Закріпити та системазувати знання дітей про перелітні птахи.
Розвивати бажання працювати із пластичним матеріалом.
Розвивати дрібну моторику рук.
Вправляти дітей у розвитку образного та колірного сприйняття предметів навколишнього світу.
Виховувати у дітей дбайливе ставлення до природи. Устаткування Демонстраційний матеріал з ілюстраціями з перелітних птахів, пташки - іграшки та статуетки; аудіозапис голосів та співу птахів (із серії «Голос природи»). Попередня робота Спостереження за птахами під час прогулянки; бесіда про перелітні птахи; читання оповідань та віршів про птахів. Хід заняття Хлопці входять до групи під аудіозапис із пташиним співом.
Проведення розмови:
Чиї голоси ви зараз чули? (пташині)
Які бувають птахи? (перелітні та зимуючі)
Чим вони відрізняються? (Одні відлітають восени в теплі краї, інші залишаються зимувати)
Що спільного у перелітних та зимуючих птахів? (вміють співати та літати)
Фізкультхвилинка «Ну-но, пташки, політаємо!»
Діти сідають за робочі місця. Вихователь загадує загадки про птахів (зозуля, журавель, лелека, чапля та ін) і запитує, про які види птахів йдеться в цих загадках (про перелітні).
Проведення дидактичної гри «Подумай та покажи»: вихователь називає птицю, якщо вона перелітна, хлопці піднімають руки вгору, якщо зимуюча – кладуть на парту.
Створення сюрпризного моменту. До групи доставляють листа від Лебедя. Він розповідає хлопцям, що на початку осені його зграя вирушила до теплої країни, але наприкінці подорожі виявилося, що один із лебедів не прилетів. Лебідь просить хлопців допомогти знайти зниклого.
Вихователь та хлопці згадують особливості будови лебедя, обговорюють, як можна зліпити із пластиліну фігуру цього птаха.
Виконання практичного завдання – ліплення лебедів. Закріплення виробів на загальній основі.
Обговорення процесу ліплення та готових робіт.
Підбиття підсумків заняття.

Готова робота

План-конспект заняття з ліплення на тему «Лебедик» у підготовчій групі.

Ціль Створення зображення способом конструктивного ліплення.
Завдання Формування вміння ліпити із цілого шматка.
Закріплення навичок ліплення різними прийомами.
Розвиток дрібної моторики та композиційних здібностей.
Закріплення та систематизування знань дітей про перелітні птахи.
Виховання доброго ставлення до птахів.
Попередня робота Розмова про перелітних птахів, розгляд ілюстрацій, читання казки Г-Х. Андерсена «Гидке каченя».
Хід заняття Розгляд ілюстрацій із зображенням лебедів, обговорення особливостей будови цього виду птахів.
Вихователь пропонує хлопцям згадати казку «Гидке каченя» і як там описувався лебідь.
Фізкультхвилинка «Лебеді».
Практична робота. Вихователь пропонує хлопцям зліпити фігуру лебедя за поданням, обговорюють етапи ліплення деталей (тулуб, шия, голова, круля) або промовляють пропоновані технокартою дії.
Пальчикова гімнастика "Пташка".
Виконання завдання хлопцями, яке переривається на динамічну паузу «Ми руками Хлоп-Хлоп».
Розміщення виробів на загальній основі.
Обговорення готових робіт.
Підбиття підсумків.

Приклад колективної композиції

Готова робота

Поетапний порядок виконання виробів та технокарти на тему «Птахи»

«Качки» («Летять качки», «Летять перелітні птахи») з оформленням основи для композиції

Ліплення фігури птиці буде проводитися скульптурним способом - з одного шматка
Зробити заготовку у формі яйця
Витягнути шию, зліпити голову та дзьоб
Витягнути та зліпити хвостик
Витягнути та зліпити крила
Загостреною паличкою зробити очі
Готові фігурки Лист паперу для акварелі скласти куточком Зробити тло блакитного кольору- небо Зробити лінію землі Прорисовка заднього плану - ліс Рисуємо дерево на передньому плані, з якого злітатимуть птиці Складаємо заготовку під кутом, закріплюємо пластилінові вироби Готова композиція

«Домашні птахи» («Індик», «Гусак», «Куриця») зі складанням композиції «Пташиний двір»

Робимо заготовку у формі яйця
Витягаємо голову та шию
Витягуємо лапи
Прикріплюємо конусоподібну деталь - дзьоб
Приліплюємо «соплю»
Скачуємо деталі для крил
Формуємо та примазуємо крила до тулуба
Скачуємо та сплющуємо дві деталі для хвоста
Прикріплюємо перший ряд пір'я хвоста
Прикріплюємо другий ряд пір'я хвоста
Скачуємо і кріпимо кульки - вічка
Загостреною паличкою оформляємо крила
Оформляємо хвіст
Робимо пазурі на лапках
Індик готовий
Деталі для ліплення гусака комбінованим способом
Витягуємо із заготівлі шию та голову
Витягаємо хвіст
Формуємо крила
Примизуємо крила до тулуба
Прикріплюємо дзьоб
Прикріплюємо вічка
Розкочуємо циліндрики
Формуємо лапки
Гусак готовий
Деталі для ліплення курки комбінованим способом
Витягаємо хвіст
Витягуємо та формуємо лапи
Витягаємо голову та шию
Примазуємо шию та голову до тулуба
Стеком формуємо крила
Примазуємо крила
Формуємо гребінь та борідку
Прикріплюємо гребінь та борідку
Прикріплюємо дзьоб
Прикріплюємо вічка. Курка готова
Розкочуємо ковбаски
Складаємо з деталей паркан, кріпимо на основі
Скачуємо кульки - зерна Розташовуємо фігури птахів на основі характерних поз

«Царівна-Лебідь» (з оформленням основи для композиції)

Деталі для ліплення лебедя Витягуємо шию, формуємо голову Витягуємо хвіст, формуємо тулуб Примазуємо шию до тулуба Виліплюємо крила Примазуємо крила Примазуємо елемент «маска» Прикріплюємо дзьоб Для основи беремо листок картону або паперу Мазками ковбаски з зеленого пластиліну
Оформлюємо основу
Розташовуємо фігурку лебедя на основі
Доповнений варіант із короною

«Калінінські пташки» (порядок дій з ліплення тверського півня з розфарбовуванням фігурки з мотивів народного живопису)

Деталі для ліплення індика калінінського комбінованим способом
Витягуємо шию та голову, формуємо тулуб
Виліплюємо кокошник
Примазуємо кокошник
Виліплюємо хвіст
Примазуємо хвіст
Змішуємо теплий та світлий відтінок коричневого
Тулуб, шию та голову фарбуємо коричневим кольором
Хвіст і кокошник фарбуємо синім кольором
Фарбуємо дзьоб жовтим
Малюємо квітку та крапки білим кольором
Малюємо оборку та візерунок на кокошнику та хвості блакитним кольором
Поверх блакитного наносимо елементи візерунка білою фарбою
Жовтими крапками прикрашаємо край хвоста та кокошника
Малюємо червоний елемент у центрі
Малюємо очі. Індик готовий

Конспект заняття з ліплення у старшій групі «Зимові птахи».

Бородіна Тетяна Геннадіївна, вихователь старшої групиДБОУ м. Москва «Школа № 285 імені В.А. Молодцова».
Призначення роботи:Конспект призначений для вихователів старших груп та батьків.
Програмний зміст:
Ціль:Створення птахів: горобця, синицю та снігу з пластиліну.
Образотворчі завдання:
- Вчити дітей ліпити птахів: горобця, сніговика, синицю. Передавати їхню будову: тулуб, голова, лапи, хвіст; і позу: стоїть, летить, клює.
- Вчити доповнювати роботу деталями, шляхом наліпу робити крила, очі та дзьоб.
- Продовжувати вчити ліпити птахів крупно. Підбирати пластилін відповідно кольору птахів.
Технічні завдання:
- закріплювати знайомі прийоми ліплення. Ліпити птахів конструктивним способом.
- Згладжувати місця скріплення пальцями. Шляхом витягування робити хвіст. Примазувати крила. Шляхом наліпу робити очі та дзьоб.
- Продовжувати вчити працювати із пластиліном. Розділяти пластилін на рівні частини.
Виховні завдання:
- Виховувати прагнення досягати потрібного результату.
- Продовжувати виховувати акуратність у роботі із пластиліном. Самостійність у передачі рухів у ліпленні.
- Продовжувати виховувати вміння слухати та чути вихователя. Інтерес до ліплення птахів. Радіти від отриманого результату.
Матеріал:коробка пластиліну, стека, паперова серветка, дощечка, іграшки птахів і картинки: сніговик, синиця та горобець, касета з голосами птахів.
Попередня робота:
Розгляд горобця та синиць на ділянці. Розмова.
Проведення гри "Птахи".
Малювання казкових птахів.
Виготовлення годівниць разом із батьками для птахів.

Хід заняття

Організаційний момент
- Хлопці відгадайте загадки:
-У сірій шубці перової
І в морози він герой,
Скаче, на льоту пустує,
Не орел, а все ж птах
- Правильно це горобець, пташка, за якою ми спостерігали на ділянці.


- Білі щічки,
Синя пташка,
Гостренький дзьобик –
Собою невелика.
Жовта грудка –
– Це хто хлопці?
- Правильно, синичка.


- Ти звідки, ти звідки
Прилетів до нас,
Червоногрудий?
- облетів я весь Сибір.
- Як звуть тебе?
- Правильно, хлопці, це снігир.

Давайте розглянемо з вами наших птахів. Я вам поясню, як треба ліпити пташок на прикладі горобця. А ви зліпите будь-яку пташку.
- Подивіться на цього горобця. З яких частин складається горобець?
(Показ тулуба голови хвоста та лап).
- Якої форми тулуб та голова?
- Тулуб круглий, трохи витягнутий, голова кругла.
- Що ще є у горобця?
- Дзьоб, очі та крила.
- Коли у горобця видно крила?
- В польоті.
- Які у горобця очі за кольором та величиною?
- Маленькі та чорні.
- А який дзьоб?
- Маленький, жовтувато-коричневий.
- Якого кольору сам горобець?
- Коричневого кольоруа крила сірого кольору.
- Хлопці, а в якій позі можна зобразити горобця?
- Як горобець летить, стоїть чи клює.
- Давайте з вами згадаємо, як треба ліпити птахів.
- Беремо пластилін, ділимо його на 2 нерівні частини.
- З однієї частини робимо тулуб і потім витягаємо хвіст, а з іншої робимо голову та лапи підставку. Примазуємо голову та лапи до тулуба. Згладжуємо місця прикріплення пальцями. Наліпами робимо крила дзьоб та очі.
- Хлопці, пропоную вам зліпити своїх птахів: горобців, синиць та снігурів.
- Давайте зліпимо птахів у різних позах. У когось горобець стоїть чи летить, снігир клює. Щоб вам веселіше було, я увімкну музику, і ви почуєте, як співають птахи.



Дитячі роботи




Індивідуальна робота:
Нагадую дітям, що працювати з пластиліном потрібно акуратно, витирати руки об серветку. Навчаю правильно ділити пластилін на частини. Нагадую, як розкачувати пластилін. Нагадую способи ліплення. Індивідуально показую окремі прийоми ліплення. Заохочую самостійну творчість дітей.
Аналіз дитячих робіт:
- Які чудові та красиві горобці, синиці та снігуни у нас вийшли.
- Давайте помилуємося на наших пташок. Ой, дивіться цей горобець у нас у польоті, а ця синиця клює, а ось цей снігир стоїть.
- Хлопці знайдіть мені найкрасивішого горобця. Найбільшого. Горобця, що клює. Горобця, що летить.
(те саме проводиться з іншими птахами).
- Хлопці, ви всі у мене молодці. Усі старалися, чудово працювали.
- Заняття закінчено.